Bakıcı Kameralarına Uzaktan Erişim

Ürün satın alırken en çok dikkat etmeniz gereken konulardan biri de mobil uygulama desteğidir.
Satın aldığınız kameranın, Android ya da iOS destekli bir uygulama üzerinden kameralarınıza sorunsuzca erişebilmesi gerekmektedir.
Android ve IOS yazılımları sürekli güncellendiğinden dolayı, bazen uzak erişim uygulamalarında sorunlar çıkmaktadır. Kullanılacak kamera uygulamasının da aynı şekilde sürekli güncel bir yazılım çıkarıp, çıkarmadığını kontrol etmelisiniz.

Uzaktan izleme yazılımları sayesinde internet olan her yerden kameralarınıza bağlanabilir, bildirimler alabilir, bakıcınızı ve çocuklarınızı takip edebilirsiniz.

Bizim kurduğumuz sistemler 7/24 canlı ve kayıttan izleme özelliğine sahiptir.

Bakıcı Kamerası Kablolu Kameralar

Eğer ahd sistem bnc bağlantılı bir kamera sistemi ya da kablolu ip kamera kullanacaksanız, her kameradan çıkan kablosunun dvr ya da nvr kamera kayıt cihazına gitmesi gerektiğini bilmelisiniz. Bu da ev içinde yoğun bir kablolama yapılmasını gerektirecektir.

NOT: Sağlıklı bir kamera sistemi profesyonel kablolu sistem olmalıdır.

Bakıcı Kamera Çözünürlüğü Nasıl Olmalıdır.

HD veya full HD kameralar oldukça tatmin edici görüntü kalitesi sunmaktadır. 720p veya 1080p bir kamera, bakıcı izlemek için yeterli bir çözünürlüğe sahiptir.
Daha yüksek çözünürlük daha kaliteli bir görüntü demektir fakat bu sefer görüntü kalitesi yükseldiğinden dolayı kayıt yapılan alan azalır ve internet bant tüketiminiz yükselir. Özellikle düşük internet bağlantı hızına sahip evlerde uzaktan izleme yaparken, görüntülerde kopma ya da donmalar yaşanabilir.

Bakıcı Kamerası Çeşitlerine Genel Bakış

Gizli Bakıcı Kamerası
Çoğunlukla bir kitap, saat ya da çeşitli oyuncakların içerisine gizlenen kamera çeşididir. Baktığı alanı görüntüler. Bu tip kameralar enerjilerini genellikle üzerilerinde bulunan pilden alırlar ve kamera kayıtlarını gene kamera üzerine takılan sd karta yaparlar.

Elektrik kesintilerinden etkilenmezler fakat sd kart kayıt süreleri ve pil ömründen dolayı tüm günü kayıt edemeyebilirler. Elektrik bağlantısı yok ise her gün şarj edilmeleri gerekmektedir.

Bazı Wi-Fi özellikli gizli kameralar kayıtları kendi uygulaması üzerinden izleyebilirken, bu tip kameraların büyük çoğunluğunda kameradan sd kartı çıkarıp, bilgisayar üzerinden izleme yapmak zorunda kalırsınız.

Gizli bakıcı kameralarını bakıcıdan şüphe edildiği durumlarda görünen kameralar ile birlikte kullanabilirsiniz. Bu durumda gizli kamerayı kör nokta diye tabir edilen, diğer kameraların bakıcıyı göremediği ve sizi şüphe içinde bırakan bir noktaya yerleştirerek çocuğunuz için ekstra bir koruma sağlayabilirsiniz.

Görünen Bakıcı Kamerası
Bu tip kameralar başta belirttiğimiz gibi standart iç mekan güvenlik kamera modelleridir. Bu kameraları eğer bakıcı için kullanacaksanız, muhakkak duvara ya da tavana monte et(tir)menizi tavsiye ederiz.

NOT : KESİNLİKLE GÖRÜNEN KAMERA TAVSİYEMİZDİR. 

Bakıcı kamerası nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi bakıcı kamerası bakıcıyı ve çocuklarınızı izlemek için kullanılan kameralardır. Google’da bakıcı kamerası araması yaparsanız, birçok sitenin sizi gizli casus kameralara yönlendireceğini görürsünüz. Ancak bakıcı kameralarının gizli olması şart değildir. Özellikle kameraların caydırıcı etkisi göz önünde bulundurulduğunda açıkta yer alan kameraları tercih etmek isteyebilirsiniz.

Gizli bakıcı kamerası genellikle saat, kitap, oyuncak vb. gibi başka bir şeyle gizlenmiştir ve belirli bir alanı görüntüler. Kameralar gizli olduğundan, bakıcıların genellikle görüntülendiklerinden haberi yoktur.

Görünen bakıcı kameraları ise bebek kameraları veya standart iç mekan güvenlik kameraları modelleri olup, Kamera montaj seçeneğine göre direkt bir masaya konulabileceği gibi bir duvara da monte edilebilir.